Par

Jau piekto gadu Rīgā notika starptautiskais pilsētplānošanas pasākums MadCity Rīga 2021, pasākuma galvenā tēma bija “Rīga / Daugava 2026”, tas norisinājās 29. un 30. septembrī, Spīķeru koncertzālē. Uzmanības lokā – Daugavas krastmala un ilgtermiņa mērķis - padarīt to par vietu, ko iemīļojuši vietējie un kas patīk arī tūristiem, par interesantāko krastmalu Ziemeļeiropā.

Kā katru gadu, pasākuma pirmā diena veltīta lekcijām un diskusijām, padziļināti apskatīti jautājumi, kas saistīti ar Rīgas nākotnes mobilitāti, dažādu iestāžu un uzņēmumu sadarbību, kā arī iedzīvotāju līdzdalību, izklāstot arī pasaules tendences mobilitātē, ūdensmalu izmantošanā un sabiedrības iesaistē.

Otrās dienas pilsētplānošanas hakatona mērķis - izveidot praktisku rīcības plānu (telpisku “mazo soļu stratēģiju”) nākamajiem 5 gadiem, kurā izveidota saikne ar lielajiem infrastruktūras projektiem, kuri ietekmēs krastmalu (Rail Baltica būvniecība, Vanšu tilta remonts, Mūkusalas promenādes izbūve, Austrumu maģistrāles izbūve, Rīgas centrāltirgus attīstība), iecerētajiem liela mēroga attīstības projektiem Zaķusalā, Ķīpsalā, Andrejsalā, Zvirgzdu pussalā un krastmalas uzlabojumiem, kurus vēlas redzēt rīdzinieki un pilsētas viesi. Šāds lietišķs un saprotams plāns palīdzētu rīdziniekiem novērtēt nākotnē iespējamās pārmaiņas un ieguvumus, savas iespējas līdzdarboties procesos.

Uzņēmējiem tas radītu priekšstatu par paredzamajām pārmaiņām un iespējām realizēt savus projektus, iesaistītajām valsts un pašvaldību organizācijām - iespējas papildināt un uzlabot savus projektus, savukārt Rīgas pilsētas pašvaldībai – veikt mērķtiecīgas / plānveida investīcijas un darbības krastmalas izveidošanā par lieliskāko krastmalu Ziemeļeiropā.

Any questions?

E-mail: info@madcity.lv

Call \ Text \ Whatsapp: +371 27 373 939

Social media:

World map